Byliśmy w Zakopanym
29.01.2001 - 4.02.2001 r.

Drewniana tablica z napisem: 'Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie. Zakopane pamięta'. 29 stycznia 2001
Przyjazd do Zakopanego. Po śniadaniu o godz. 830 spotkanie organizacyjne, zapoznanie się oraz wspólne ustalenie regulaminu zimowiska i zasad obowiązujących w czasie pobytu w górach i na kwaterach.
Następnie odbyła się wycieczka do Zakopanego. Na trasie tej wycieczki z kwater na Krzeptówkach był drewniany kościółek z 1847 roku pw. Matki Bożej Częstochowskiej i św. Klemensa oraz cmentarz na Pęksowym Brzysku gdzie pochowani są min: Kornel Makuszyński, Helena Marusarzuwna i inni zasłużeni dla miasta Zakopanego. U bramy wejściowej znajduje się drewniana tablica z bardzo ciekawym napisem: "Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie. Zakopane pamięta".
Z tego miejsca nastąpiło przejście na najsławniejszą ulicę Zakopanego Krupówki. Dalej Krupówkami aż pod skocznie narciarskie: Wielką i Średnią Krokiew. Po przejażdżce na skuterach śnieżnych, powrót autokarem na obiad.
Po obiedzie czas rekreacji i wolny czas na rozpakowanie i odpoczynek.

30 stycznia 2001
Po śniadaniu wyprawa do Doliny Koscieliskiej. Na szlaku dzieci zapoznały się z nawykami ekologicznego zachowania się w górach i potrzebą ochrony krajobrazu górskiego. Ze szlaku prosto na obiad.
O godz. 1600 po sjeście poobiedniej wyjazd na lodowisko.

31 stycznia 2001
Po śniadaniu wyjazd autokarem na Harendę. Na Harendzie zwiedzanie muzeum J. Kasprowicza. Następnie przejazd pod Wielką Krokiew i zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego Tatrzańskiego Parku Narodowego. W trakcie zwiedzenia muzeum dzieci i młodzież uczestniczyły w projekcji filmu zwracającego uwagę na zagadnienia ekologiczne i wpływ turystyki na środowisko przyrodnicze. Po obiedzie na ok. godz. 1600 dzieci i młodzież na stoku pod Reglami uprawiały sporty zimowe saneczkarstwo i inne dyscypliny sportów zimowych.

01 lutego 2001
Po śniadaniu wyjście do doliny Strążyskiej. W czasie wyprawy utrwalenie postaw związanych z zachowaniem się na szlakach górskich. Powrót na obiad. O godz. 1600 wyjazd na lodowisko, nauka jazdy na łyżwach.

02 lutego 2001
Święto Ofiarowania Pańskiego - wspólnotowa msza św. o godz. 1100 w kaplicy klasztoru Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny w Zakopanym. Wyjazd na Słowację. Przejście graniczne Sucha Hora. Zwiedzanie przygranicznej miejscowości słowackiej. Po obiedzie spacer do Zakopanego. Zwiedzanie muzeum figur woskowych, kościoła parafialnego na Krupówkach.

W Dolinie Kościeliskiej 03 lutego 2001
Po śniadaniu wjazd kolejką na Gubałówkę - podziwianie panoramy Tatr. Przejście szlakiem na Butorowy Wierch. Zjazd wyciągiem krzesełkowym z Butoroego Wierchu. Wyjście do Doliny Małej Łąki. Po obiedzie rekreacja na lodowisku. Doskonalenie jazdy na łyżwach. Po kolacji wspólna dyskoteka z grupą zimowiskową z Łodzi.

04 lutego 2001
O godz. 1100 msza św. niedzielna w kaplicy Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny. Śpiewy na mszę świętą przygotowane zostały przez młodzież i dzieci pod nadzorem opiekunów. Wjazd kolejką wysokogórską na Kasprowy Wierch. Po zjeździe spacer z Kuźnic pod Gubałówkę. Po obiedzie czas na pakowanie się. Wyjazd z Zakopanego.

[zobacz zdjęcia z Zakopanego - cz. I]     [zobacz zdjęcia z Zakopanego - cz. II]